Tlačové správy

Publikované 2022.07.21

Poisťovňa Union a Groupama dosiahli dohodu o predaji slovenskej pobočky Groupamy

Slovenská pobočka medzinárodnej poisťovne Groupama mení majiteľa.

Slovenská pobočka medzinárodnej poisťovne Groupama mení majiteľa. Po viacerých rokovaniach prišlo k dohode a od mája 2022 je vlastníkom poisťovňa Union. Rozšíri tak svoju portfólio o ďalších nových klientov, ktorí sa stanú súčasťou silnej poisťovacej skupiny.

„Dlhodobým cieľom Unionu je rásť – aj preto sme v roku 2021 kúpili Poštovú poisťovňu a dnes už môžem s radosťou potvrdiť, že sme sa aj s Groupamou dohodli na podmienkach predaja. Samozrejme čakáme ešte na schválenie transakcie regulačným orgánom,“ povedal generálny riaditeľ Unionu, Michal Špaňár.
Groupama je podľa jeho slov v dobrej kondícii, funguje efektívne a v predpise poistného sa jej v posledných rokoch dobre darilo. Vďaka prevodu poistného kmeňa do Unionu, získajú klienti poisťovne Groupama vysoký štandard poistných služieb silnej a tradičnej značky, ako aj zázemie holandskej matky Unionu – poisťovne Achmea. „Chceme všetkých klientov ubezpečiť, že ich poistné zmluvy sú stále v plnej platnosti a v prípade potreby riešenia poistnej udalosti tak môžu urobiť štandardným spôsobom,“ povedal M. Špaňár.

Ako ďalej dodáva, Union už dva roky po sebe získal ocenenie KPMG ako poisťovňa s najlepšou zákazníckou skúsenosťou a rovnako vysokú úroveň kvality služieb chce ponúknuť aj novozískaným klientom.

Po podpise zmluvy nasledujú ešte ďalšie formálne kroky. Transakcia by mala byť dokončená do konca roka 2022 po získaní potrebných súhlasov od regulačných orgánov.
 


 

Groupama po celom svete

Groupama poisťovňa a. s., pobočka poisťovne z iného členského štátu.